Urodziny Marchewki. 19.10.2015, 08:15

„Na marchewki urodziny wszystkie zeszły się jarzyny.

A marchewka gości wita i o zdrowie grzecznie pyta…”

Dnia 13 października 2015 r. odbyły  się   w naszym  przedszkolu Urodziny Marchewki. W uroczystości tej wzięły udział dzieci z punktu i oddziału przedszkolnego.

Na początku maluchy obejrzały przedstawienie kukiełkowe w wykonaniu nauczycielek. Nie zabrakło również urodzinowych zadań m.in.; dzieci rozpoznawały warzywa i owoce za pomocą dotyku i smaku, segregowały obrazki zdrowej żywności oraz samodzielnie wykonały surówkę z marchewki. Na koniec odbyła się zabawa taneczna do piosenki pt. „Na marchewki urodziny”, a także degustacja marchewkowych plasterków i surówki. Przedszkolaki mogły również wykonać portret bohaterki dnia. Cała uroczystość przebiegła w miłej atmosferze, a dzieci zdobyły wiele ciekawych informacji na temat tego słodkiego warzywa.